Σχολικό Ημερολόγιο

Θέμα: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ  ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΩΝ

35ου  ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Αξιότιμη κα. Καναβάκη ,

Σας ενημερώνουμε ότι οι μαθητές των παραρτημάτων, παραμένουν εδώ και δύο μήνες εγκλωβισμένοι στις αίθουσες τους καθώς δεν μπορούν να πραγματοποιήσουν το μάθημα της Φυσικής Αγωγής και το διάλειμμά τους

Μετά από έγγραφα που σας έχει στείλει η διεύθυνση , και αφορούν το θέμα εύρεσης κατάλληλου χώρου για τον αυλισμό των μαθητών του 35ου Δημοτικού Σχολείου και συγκεκριμένα των τμημάτων που στεγάζονται στα Παραρτήματα της οδού Δριμηντινού Ε΄1,Ε΄2, και τέρμα Δαμασκηνού ΣΤ΄1 ,ΣΤ΄2 μέχρι και σήμερα δεν έχει ληφθεί απόφαση από τις αρμόδιες υπηρεσίες του Δήμου ,που να δίνει λύση στο συγκεκριμένο πρόβλημα.

Παρακαλούμε όπως προβείτε άμεσα σε απόφαση για εύρεση της κατάλληλης λύσης   αντιμετωπίζοντας το τεράστιο αυτό πρόβλημα λειτουργίας της σχολικής μονάδας.

Ο  σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας έχει αποφασίσει ότι εάν δεν βρεθεί άμεσα λύση στο χρόνιο αυτό πρόβλημα του σχολείου μας θα προβεί σε αποχή των μαθητών από τα μαθήματά τους τις αμέσως επόμενες ήμερες. H αποχή είναι μια από τις ενέργειες που θα γίνουν για να εκφραστεί η οργή και η δυσαρέσκεια μας,  ενώ ταυτόχρονα θα δημοσιοποιηθεί το πρόβλημα προκειμένουν να αναλάβει ο κάθε ένας τις ευθύνες που του αναλογούν. Και αυτό γιατί οι γονείς των παιδιών των παραρτημάτων είναι εξαγριωμένοι και ο Σύλλογος δεν μπορεί πλέον να κάνει κάτι διαφορετικό, αφού έχει εξαντληθεί πλέον η υπομονή μαθητών, γονιών αλλά και της εκπαιδευτική κοινότητας του σχολείου μας.

Προκειμένου να αποφευχθούν τέτοιου είδους ενέργειες σας παρακαλούμε να προβείτε ΑΜΕΣΑ στη λήψη των κατάλληλων αποφάσεων για να λυθεί αυτό το σοβαρότατο πρόβλημα που αντιμετωπίζει το σχολείο μας

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων

Ο πρόεδρος
Μανώλης Χρονάκης